O Slow Dizajn

Zatrzymujemy się na chwilę aby napisać o rzeczach, które pozwalają nam w naszej zabieganej codzienności dostrzec smak tradycyjnego jedzenia, odkryć klimatyczne i wyjątkowe miejsca, wysłuchać ciekawej opowieści czy anegdoty i przywrócić pamięć o zapominanych zawodach.

Blog podzielony jest na działy.

Slow food to nasze polskie regionalne, tradycyjne produkty niespotykane nigdzie indziej na świecie tworzone według starodawnych receptur przez małe manufaktury bądź rodzinne firmy. To opowieści o sudeckim miodzie gryczanym, powidłach śliwkowych z Doliny Dolnej Wisły, o łąckich jabłkach, konfiturze łąkowej zakroczymskiej czy poziomkowej nalewce leśnej z Kraśnika.

Slow places to miejsca magiczne i klimatyczne, w których możesz zwolnić, zatrzymać się, poobserwować i po prostu być. Może to być ławka w parku, domek w górach, gospodarstwo agroturystyczne albo mała kawiarnia w centrum miasta. To mały browar Czarnków pod Piłą, krakowski Kredens czy „Knajpa u Fryzjera” w Kazimierzu Dolnym.

Slow cosmetics to ręcznie robione mydła, naturalne olejki do kąpieli, masażu, aromaterapii, mleczka do ciała, eko-kosmetyki do makijażu, naturalne gąbki lub pumeksy sprzedawane często w klimatycznych mydlarniach.

Slow stories to natomiast opowieści o ludziach i ciekawe anegdoty. Historie o zapomnianych zawodach kawiarki, bednarza czy kołodzieja.

Zapraszamy do czytania, oglądania i komentowania.

Kontakt: slowdizajn@slowdizajn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: